Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] tępe stukanie od strony pasażera


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Mike69


  • Postów: 139
  • Na forum od: 24 paź 2012
  • Miejscowość: Wieluń
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 250 T D - OM602 1988 manual 5
  • Trzeci Mercedes:S124 300TD 1990r

Napisano 17 grudnia 2012 - 18:33

Witam,

Od dzisiaj borykam się z problemem tępego stukania od strony pasażera. Rzecz dzieje się podczas jazdy po niewielkich jak i większych nierównościach. Na gładkim asfalcie wszystko jest cacy. Jako że jestem cholernie wrażliwy na wszelkiego rodzaju stukani, pukania, chciałbym się poradzić na forum. Jadąc dziś drogą krajową nr 8 w pewnej miejscowośći nasze ,, kochane'' służby remontowo-drogowe zaczęły wyrównywać koleiny. Niestety nie są jeszcze na tyle pomysłowi aby rozwiązać problem asfaltowych progów powstałych w wyniku zdzierania asfaltu. Z reguły jeżdże bardzo ostrożnie, ale dziś po ludzku poprostu nie zauważyłem małego progu i z wiekszym impetem po nim przejechałem. Wewnątrz auta - DUP DUP- serce aż zabolało. I od tamtej chwili słyszę tempe stukanie od strony pasażera z przodu. Nie pochodzi to raczej od zawieszenia. Idąc za dźwiękiem powiedziałbym że raczej pochodzi on od drzwi lub lusterka. Brzmi jakby obijał się plastki o plastik. W wolnej chwili opukałem drzwi i lusterko, stukanie jest jakby inne ale ciągle jest. Stąd pytanie, czy w drzwiach lub lusteru są elementy które mogą to pukanie wywołwać? Dodam że mam jeszcze zamontowany centralny. Proszę o pomoc, bo to pukanie nie daje mi spokoju.
Pozdrawiam



#2 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 grudnia 2012 - 20:24

Czy stukanie jest inne gdy np. uchylisz szybę?

Wyświetl postUżytkownik Mike69 dnia 17 grudnia 2012 - 18:33 napisał

Nie pochodzi to raczej od zawieszenia.
Czy jest to opinia dyplomowanego wróżbity z ważnymi uprawnieniami? ;)
Dźwięki potrafią się nieść z dość odległych "pukaczy" i wybrzmiewać w niespodziewanych miejscach. Może jednak zawieszenie? Np. poduszki amortyzatorów (górne mocowania) albo pęknięty któryś wieszak stabilizatora (trzeba bardzo dokładnie obejrzeć). Może sprężyna pęknięta na ostatnim zwoju i mimo że nie widać, a jednak coś lata? Może amortyzator się uszkodził? Nie ma rady... Masz garaż - łom-podważak w łapę i właź pod spód. Nie masz garażu - szarpaki na stacji diagnostycznej. Albo... też właź pod spód.

Ciekawe czy zdążę odpowiedzieć przed zamknięciem tematu przez moderatora :) . Tak na przyszłość, to poszukaj podobnego tematu przed stworzeniem nowego - lepiej się dopisać aby wiedza na dane zagadnienie była "w kupie", a nie rozsiana.
Zdążyłem :) .

Użytkownik XM edytował ten post 17 grudnia 2012 - 20:25


#3 Offline   Mike69


  • Postów: 139
  • Na forum od: 24 paź 2012
  • Miejscowość: Wieluń
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 250 T D - OM602 1988 manual 5
  • Trzeci Mercedes:S124 300TD 1990r

Napisano 17 grudnia 2012 - 20:49

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 17 grudnia 2012 - 20:24 napisał

Czy stukanie jest inne gdy np. uchylisz szybę?

Z uchyloną szybą jeszcze nie sprawdzałęm. Zobacze.

Jeździłem troche innym autem z np, rozklekotanymi poduszkami zawieszenia silnika, amortyzatorów, tulejami wahaczy i wiem że to jest zupełnie inny dźwięk. No ten jak na mój słuch muzyczny ewidentnie pochodzi z drzwi lub z okolicy lusterka.

#4 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 grudnia 2012 - 21:59

Jak to ładnie nazwać... górne łoża przednich amortyzatorów obejrzyj sobie. Gumy takie.

#5 Offline   szkodnik


  • Postów: 82
  • Na forum od: 22 maj 2012
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 grudnia 2012 - 15:53

Jeżeli to nie jest usterka mechaniczna jak koledzy wyżej mówią to zobacz zamek w drzwiach kierowcy... wystarczy że usiądziesz na fotelu pasażera i mocno przydusisz w " dół" podłokietnik drzwi. Jeżeli sie odezwie, zamki do wyregulowania. Walczyłem z takim czymś 3 miesiące szukając winowajcy stukania... Po regulacji cisza. Ew. coś w lusterku albo tapicerke wytrzep. Lecz najpierw zobacz to co koledzy wyżej.

#6 Offline   dan124


  • Postów: 584
  • Na forum od: 07 sty 2008
  • Miejscowość: warśafka
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 grudnia 2012 - 23:22

U mnie opuściły się drzwi i czasem tak śmiesznie puko-chrobotały ;)

#7 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 19 grudnia 2012 - 08:44

Tak jak Wojtek mówi - sprawdź te gumy od amortyzatorów na kielichach pod maską. To taki właśnie dźwięk. A jeśli nie to, to - przynajmniej miałem tak w brązowym - w słupku środkowym pod plastikiem urwało mi się "coś" i poluzowało w środku, też pukało na nierównościach. Ale to może być wszystko, może wydech stracił jedno mocowanie i stuka o podłogę?

#8 Offline   Mike69


  • Postów: 139
  • Na forum od: 24 paź 2012
  • Miejscowość: Wieluń
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 250 T D - OM602 1988 manual 5
  • Trzeci Mercedes:S124 300TD 1990r

Napisano 20 grudnia 2012 - 22:46

Jestem wdzięczny koledzy za każde sugestie. Jako że ostatnio nie miałem za bardzo czasu żeby się tym zająć, dzisiaj troche porozkminiałem na ten temat. W najbliższym czasie będę jeszcze eksperymentować. Ale to co udało mi się sprawdzić to siętym podzielę. Kolega XM zasugerował opuszczenie szyby. Tak też zrobiłem, nadal pukało. Jednak jadąc po nierównym uchyliłem lekko drzwi od pasażera, pukanie zniknęło. Jak tylko drzwi zakmnąłem, pukanie powróciło. Tak jak wczesniej pisałem, słyszę jakby to był cykanie plastiku o plastik. Kiedyś zauważyłem stojąć na światłach, na biegu jałowym, delikatne drgania wywołane przez silnik powodowały cichutkie cykanie właśnie w okolicy nawiewu pasażera/lusterka pasażera/przedniej połowy drzwi pasażera, więc zawieszenie raczej tu nie jest winne. Próbowałem podociskać wszelkie elementy kokpitu jak i drzwi, jednak nic to nie dało. Więc wiecie koledzy jaka jest przyczyna nie pukania przy drzwiach otwartych a pukania przy zakmniętych? Tylko mi nie mówicie: To jeżdzaj z otwartymi drzwiami :mrgreen:

Pozdrawiam

Użytkownik Mike69 edytował ten post 20 grudnia 2012 - 22:49


#9 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 21 grudnia 2012 - 15:53

To ja was zagnę - mi zaczeło stukać cos w dachu :E mniejwięcej na "wysokości" mocowania relingu nad kierowcą

#10 Offline   Mike69


  • Postów: 139
  • Na forum od: 24 paź 2012
  • Miejscowość: Wieluń
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 250 T D - OM602 1988 manual 5
  • Trzeci Mercedes:S124 300TD 1990r

Napisano 21 grudnia 2012 - 17:55

Wyświetl postUżytkownik Biały dnia 21 grudnia 2012 - 15:53 napisał

To ja was zagnę - mi zaczeło stukać cos w dachu :E mniejwięcej na "wysokości" mocowania relingu nad kierowcą

Każde pukanie jest wkurzające, ale kolego Biały nie mieszaj w moim wątku swoim dachem ;) Rozwiążmy najpierw jedną sprawę...








Podobne tematy Zwiń