Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Wymiana gaźnika pierburg 2EE na FOS Łódź 34......(polonez)


45 odpowiedzi w tym temacie

#41 Offline   Piotrek 190E


  • Postów: 1 307
  • Na forum od: 26 gru 2012
  • Miejscowość: Świętokrzyskie (okolice Stąporkowa )
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mecedes c220
  • Trzeci Mercedes:Mercdes w210 2.7cdi
  • Inne auto:Passat b5

Napisano 10 stycznia 2014 - 19:33

A co się tak na ten gaźnik uparłeś ? Silniczek 1,8 do tego instalka załóżmy 3gen i malina . I chyba koszt podobny co do rzeźbienia z gaźnikiem ( to rozwiązanie gwarantuje wyższe spalanie )



#42 Offline   Mroziak


  • Postów: 140
  • Na forum od: 28 maj 2013
  • Miejscowość: Zofinin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Lanos 1.5 16v

Napisano 10 stycznia 2014 - 20:00

Powiem tak. Sztuka dla sztuki, nikt nie potrafi zrozumieć tego co mną kieruje (nawet ja :E) po prostu lubię eksperymentować ale chcę to robić w takim oldshoolowym stylu. Żadnej elektroniki, tylko wyciskanie kolejnych koni poprzez usprawnienia mechaniczne a nie jakieś tam softy chipy i inne wynalazki. Robiąc takie dziwne modyfikacje się realizuję i spełniam :D

Użytkownik Mroziak edytował ten post 10 stycznia 2014 - 20:00


#43 Offline   Piotrek 190E


  • Postów: 1 307
  • Na forum od: 26 gru 2012
  • Miejscowość: Świętokrzyskie (okolice Stąporkowa )
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mecedes c220
  • Trzeci Mercedes:Mercdes w210 2.7cdi
  • Inne auto:Passat b5

Napisano 11 stycznia 2014 - 16:25

Podziwiam :E

#44 Offline   Bordino


  • Postów: 214
  • Na forum od: 30 wrz 2013
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes 500E
  • Trzeci Mercedes:i piąty też byłby 500E

Napisano 11 stycznia 2014 - 20:25

Czytam różne tematy ,ale ten mnie przerósł . Ile to pracy trzeba włożyć ,by takiego słapa ogarnąć . Pozostaje mi powiedzieć - powodzenia.

#45 Offline   olek_w1


  • Postów: 12
  • Na forum od: 22 maj 2011
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 lutego 2014 - 21:11

Dzień dobry,

chciałem wszystkich pozdrowić i zaptyać kolegę Mroziak o postępy w projekcie....

śledziłem wątek i na przestrzeni od końca listopada do 11stycznia temat się rozwijał - ja sam osobiście śledziłem dokładnie postępy i zmagania- tym bardziej że pisane jest fajnym zabawnym ciekawym językiem i okraszone dużą ilością zdjęć - niestety mam wrażenie że od czasu

zapał w publikowaniu osłabł... mam nadzieję że jedynie w publikowniu a nie w chęci dalszego rozwiązywania problemów i prowadzenia projektu do szczęśliwego finału....

ja sam mieszkam w bloku nie mam żadnego miejsca gdzie mógłbym przeprowadzać różne eksperymenty z samochodem...
chociaż mam wielką ochotę...ale nawet gdybym miał takie miejsce obecnie 100% mojego czasu to praca, małe dziecko, życie rodzinne itd...ale mam marzenia że kiedyś sobie wynajmę jakiś garaż/szopę i zacznę na własną rękę działać przy samochodzie - i nie chodzi o typowe czynności serwisowo-eksploatacyjne tylko o tego typu właśnie modyfikacje - polepszające fabryczne właściwości ... nie chodzi tutaj o projekt biznesowy tylko taka własna chęć samo-realizacji....

czytając posty kolegi Mroziak - miałem późnymi wieczorami siedząc na forum na prawdę fajnie ciekawie spędzony czas i na prawdę z nieciepliwością czekałem na więcej... no bo przecież gdyby się uprzeć to można by zadawać mnóstwo pytań o sensowność np:

1.np jak kobitki w domu pieką ciasta - no to po co to robić skoro można gotowe kupić w cukierni....
2.po co zajmować się dwudziestoletnimi samochodami "z duszą" i o nie dbać i dopieszczać, częstokroć inwestować mnnówstwo
funduszy i czasu aby utrzymać je w eksploatacji i doprowadzać do świetności i skoro można sobie kupić fiata pandę z salonu na raty i też nas zawiezie z miejsca A do B i będzie mieć fabryczny gaz sekwencyjny na gwarancji nulos problemos...
3.po co wchodzić na Mount Everest ryzykując życiem skoro można tam się dostać śmigłowcem itd...

odpowiedź moim zdaniem jest prosta - bo takie rzeczy robi się z pasji - a ta czasami nie ma wiele wspólnego z ekonomią biznesową a czasami nawet z logiką....

serdecznie pozdrawiam wszystkich (w pozytywnym znaczeniu słowa) świrów, którzy trwonią energię i funduszę by realizować się w swojej pasji .... bo ilu z nas żona/kobieta nie mówiła "na co ci ten grat...weź go sprzedaj kup passata żebym się przed rodziną nie musiała wstydzić" - moja tak mówi a ja i tak wiem swoje :)

Użytkownik olek_w1 edytował ten post 08 lutego 2014 - 21:36


#46 Offline   Mroziak


  • Postów: 140
  • Na forum od: 28 maj 2013
  • Miejscowość: Zofinin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Lanos 1.5 16v

Napisano 09 lutego 2014 - 18:58

Dzięki za ciepłe słowa:D Jak na razie przemieszczam się tym samochodem codziennie do pracy i nie sprawia problemów, jedynie przy odpalaniu czasami świruje ale jestem w trakcie prób ogarnięcia tego. A jeśli chodzi o publikowanie zdjęć i kolejnych etapów przeróbki to po prostu ich niema:P zrobiłem to co zrobić miałem i tyle :E Jedynie dokonałem zmiany gaźnika FOS na oryginalny włoski Weber z fiata 125ME i dało to lepszy efekt niż na jego polskim odpowiedniku. Plan był taki żeby samochód jeździł, skręcał i hamował i bezpiecznie dowiózł i przywiózł mnie z pracy ;) dalszy ciąg prac nad samochodem będę już raczej publikował w swojej galerii, ponieważ są to rzeczy zupełnie z innej beczki typu ogrzewanie, blacha itp itd. Tak że jeśli podoba się komuś moje podejście do modyfikacji i usprawnień mojego druto-wozu to zapraszam tu http://mb201-124.eu/...oziak-23-1989r/. Jak na razie w temacie mało się dzieję ze względu na mało czasu poza pracą i ciułanie pesos na dalsze modzenie ale mam nadzieję że w najbliższym czasie coś będzie się działo :grinhihi:








Podobne tematy Zwiń