Skocz do zawartości




Dyskusja o naprawie siłowników Nivo


31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Kamylek


  • Postów: 326
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Wyszków-Wólka
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 E500 93'
  • Trzeci Mercedes:W124 500E 91'

Napisano 20 grudnia 2014 - 21:15

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 20 grudnia 2014 - 20:49 napisał

no i z amortyzorkami cisza....jednak nie chce zdradzić patentu....a forum niby takie pomocne...ja jestem ` gno..em` zakłamanym...a jednak dzielę się wiedzą, a inni są tacy ułożeni, kochani, wspaniali.... nieszkodliwi...wręcz cudowni :D jednak Caritas to nie tutaj.... :D nie w tym przypadku :D albo się jest na forum i udzilela się rad albo się nie jest... proste i logiczne. Bo odnoszę wrażenie, że tutaj jest `łowienie narybrku` ale wszyscy bo połozżł becel na stół i są szczęśliwi :D

Czy ty jesteś chory na głowę ? :D :D :D
Nie będę dla ciebie wyciągał specjalnie tych siłowników a nie żadnych amortyzatorów chociaż napiszę jak to ma wyglądać tak w skrócie i z pominięciem paru rzeczy bo mogę zapomnieć.
Podnosisz auto np na podnośniku, lewarku :D
-odkręcasz TYLNE koła :D
-odkręcasz przewody hydrauliczne dochodzące do tylnych siłowników.
-demontujesz górne mocowanie siłownika
-demontujesz dolne mocowanie siłownika
- wyciągasz siłownik poza auto.
- Demontujesz np na prasie dolne mocowanie siłownika :D
-Udajesz się z mocowaniem do sklepu motoryzacyjnego gdzie dobierasz z Panem sprzedawcą tuleję która będzie pasowała.
- Montujesz np na prasie
- składasz w odwrotnej kolejności
-uzupełniasz płyn nivo :D
Cieszysz się :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Użytkownik Kamylek edytował ten post 20 grudnia 2014 - 21:17




#22 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 20 grudnia 2014 - 21:24

baju baju.,... kolego takie bzdury to sobie wypisuj na allegro. Tutaj oczekuję tego w/w napisałem. czyli konkretów.. ze zdjęciami...
wiem jak wymontować amortyzator, nie musisz mi udzielać instrukcji. Napisałem wyraźnie.... A co i kiedy montujemy./' demontujemy to wiem. :D

#23 Offline   Kamylek


  • Postów: 326
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Wyszków-Wólka
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 E500 93'
  • Trzeci Mercedes:W124 500E 91'

Napisano 20 grudnia 2014 - 21:36

Dobra, przepraszam Cię wiem że to jest forum publiczne ale nie chcę mieć z tobą nic wspólnego. Mam słabe nerwy i nie chce się denerwować. Nie rozumiesz pewnych spraw i się nigdy nie naprostujesz niektórzy tak mają.
Kończę dyskusję jak masz obiekcje dalej zapraszam na PW.
Sorry Krzychu

#24 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 21 grudnia 2014 - 08:54

jak tulejka? krótko i konkretnie, bez owijania w bawełnę, jestem inżynierem i oczekuję konkretnych informacji, to wszystko.
Tak Ci ciężko napisać, że nie zdradzisz bo to twój zarobek?? Bo po prostu ktoś by się nauczył? Przecież o to w tym chodzi. No nie rozumiem pewnych spraw, wytłumacz mi, bo ja w stosunku no Ciebie staram się pomóc bezinteresownie, a Ty ile bierzesz za naprawę amortyzatora? tego też w dalszym ciągu nie zdradziłeś....właśnie o to się toczy cała dyskusja.

#25 Offline   Kamylek


  • Postów: 326
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Wyszków-Wólka
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 E500 93'
  • Trzeci Mercedes:W124 500E 91'

Napisano 21 grudnia 2014 - 11:13

Dlaczego ty tabako myślisz że ja naprawiam ludziom amortyzatory ? Co ty sobie wbiłeś do tego łba ? Słuchaj inżynierze za 5 groszy tuleję od forda wstawiłem x czasu temu do swojego samochodu więc przestań pieprzyć głupoty bo jesteś tak denny że aż nie mogę ciebie słuchać. Twoja głupota doprowadza mnie to ogłupienia.

#26 Offline   Musashi


  • Postów: 390
  • Na forum od: 13 mar 2014
  • Miejscowość: Chojnice
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CL 55 AMG Kompressor

Napisano 21 grudnia 2014 - 13:13

Ja wiem że majsterusa ciężko polubić ale tak naprawde to ci co na niego teraz szczekają upodlają to forum . Aż tego czytać nie idzie ....

#27 Offline   dr.big


  • Postów: 517
  • Na forum od: 19 mar 2013
  • Miejscowość: Szczecin i okolice
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW

Napisano 21 grudnia 2014 - 15:33

Dolne mocowania amortyzatorów nivo W124 E320 Coupe, które strasznie skrzypiały regenerowałem w firmie Nagengast. Bez problemów.

więcej -> http://www.nagengast.pl/

#28 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 29 grudnia 2014 - 10:59

miałem tego nie publikować, ale co tam, myślę sobie, niech wszyscy widzą, jaki to jest użytkownik o nicku Kamylek...co mi wysłał wczoraj na PW:

"Wysłano wczoraj, 23:23
Cześć
Słuchaj możesz mi podpowiedzieć gamoniu o co ci chodzi z tym siłownikiem ? (I dlaczego siłownik nazywasz amoryzatorem ????)
Dalej
gamoniu
O co ci chodzi z tym że użytkownikowi krzychu naprawiłem siłownik ? Skoro nie naprawiałem tylko wymieniłem mój sprawny siłownik ze sprawnym oryginalnym dolnym mocowaniem na uszkodzony wewnętrznie siłownik krzycha z również sprawnym oryginalnym dolnym mocowaniem...
Gamoniu czemu jesteś aż tak głupi i wymyślasz swoje głupie historie, dlaczego ?
Nie znasz to się nie odzywaj bo tego się nie da czytać. Potrafisz spierdolić najprostszą na świecie rzecz i jeszcze pokazujesz ludziom zdjęcia.
Jeżeli masz jaja to poproszę o twój numer telefonu bo chcę to z tobą wyjaśnić bo naprawdę zaczynasz mi działać na nerwy. "

i moja odpowiedź, nie powiem, że mnie trochę zdenerwował:
"Wysłano dziś, 08:04
Nie jestem gamoniem - to jest punkt pierwszy
pkt 2 - oświeć tutaj jak to naprawiasz, przecież piszę wyraźnie, jest to taka tajemnica z tym siłownikiem?
pk3 - nie życzę sobie cwaniaczku warszwawski takich wiadomości na pw, pisz tylko w tematych z tym związanych na forum."


naszczekał :D ale w dalszym ciągu nie zrobił fotorelacji z naprawy amortyzatora - przepraszam siłownika, raz pisze o wymianie tulejki z forda, raz ze sprintera, teraz o jednak sprawnych mocowaniach a wymianach całych siłownikach, jak wyżej, no i ile to u niego kosztuje????????? W końcu uściślij, bo się już gubisz w tych naprawach
....a zrobiłem mimo fotorelację, mimo, że spartoliłem śrubę w wahaczu maksymalnie - jak to stwierdziłeś - jednak też do tej pory nie uzasadniłeś swojego twierdzenia.

Różni ludzie się trafiają, na tym forum......
Jeżeli się powiedziało "A" wypada powiedzieć "B" jak ktoś o to pyta.

Użytkownik majsterus edytował ten post 29 grudnia 2014 - 11:13


#29 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 29 grudnia 2014 - 11:34

Obydwaj Panowie zainteresowani ze względu na złamanie regulaminu otrzymali ostrzeżenia :policeman:

W takich sytuacjach polecam używać opcje "Zgłoś", działa ona również w prywatnych wiadomościach. Zgodnie z Regulaminem niedozwolone jest obrażanie innych userów, tak samo jak i upublicznianie treści PW.

Nie wnikam w istotę sporu ale to jak go prowadzicie będę nadzorował i wyciągał konsekwencje.

#30 Offline   Kamylek


  • Postów: 326
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Wyszków-Wólka
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 E500 93'
  • Trzeci Mercedes:W124 500E 91'

Napisano 08 stycznia 2015 - 23:47

Tak wychodzi jak chcesz rozmawiać jak z człowiekiem a ten zniża cię do swojego poziomu i zabija doświadczeniem, na świecie pełno takich....
No ale cóż nagrałem film :) (Będzie widoczny przez dobę)
https://www.youtube....FNelyqA&index=2
Jest i film ale i tak nie łudzę się że zrozumie.
Dyskusje chciałem zakończyć dawno na tym że po pierwsze - x czasu temu wstawiałem rzeczywiście tulejki od jakiegoś forda. ( kolejny idiotyzm to to że szczeka na mnie żebym zrobił fotorelację z czegoś co już dawno poszło w nie pamięć)
po drugie - doszły mnie słuchy że podpasują i jakieś od sprintera. Tyle co wiedziałem zasłyszałem to się podzieliłem.
Ale znalazł się stróż prawa. człowiek prawilny i zaglądający mi do kieszeni który w dodatku się nie zna. Był to majstrus. Nie wiem czy to zazdrość czy to głupota przez niego przemówiła i przemawia nadal, nie wiem.
Btw majsterus nawet jak bym się trudnił naprawą siłowników chociaż tak nie jest to co ci do tego ? po co mącisz. Jeżeli ktoś żyje z jakichkolwiek napraw i ma swoje patenty nie chce tego rozpowszechniać. Ma tajemnicę zawodową i tyle.
Chyba że robi jakieś głupie naprawy wstawianie jakiś śrub itp
Po trzecie wyzywa mnie od cwaniaczków warszawskich Co przez to rozumiesz ? O co chodzi ? ?? Nie wiem. Dla mnie to jest chore chore takie karmienie trola i nie wiem dlaczego dałem się tak naprawdę w to wciągnąć.
A i trzymam się mojego pw dalej w 100%

Użytkownik Kamylek edytował ten post 08 stycznia 2015 - 23:50









Podobne tematy Zwiń