Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Centralny zamek przestał działać



107 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   Gerri


  • Postów: 2 649
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 25 grudnia 2012 - 15:20

Wyświetl postUżytkownik ziomster dnia 25 grudnia 2012 - 14:10 napisał

Problem pojawia się kiedy próbuje zamknąć/otworzyć auto od strony kierowcy - wtedy zamykają/otwierają się tylko drzwi kierowcy
Najbardziej prawdopodobne przyczyny były opisane na wcześniejszych stronach tego tematu. Czyli usterka układu scalonego w pompce lub woda pod wykładziną podłogi z tyłu auta. Niewłaściwe wpięcie zdalnego sterowania na pilota (bezpośrednio pod przekaźniki w pompce) również w większości przypadków prowadzi do uszkodzenia układu sterującego w pompce.

Wyświetl postUżytkownik DanielB dnia 25 grudnia 2012 - 15:19 napisał

To raczej Ty masz coś nie tak, bo u mnie strona pasażera też steruje resztą.
Jest jednak pewien warunek: blokada kierownicy musi być "zapadnięta" - kierownica musi być zablokowana. Jeżeli w stacyjce będzie kluczyk (blokada cofnięta) to zamek ze strony pasażera nie załączy pompki.

Użytkownik Gerri edytował ten post 25 grudnia 2012 - 15:23




#62 Offline   mercedes


  • Postów: 31
  • Na forum od: 30 mar 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 grudnia 2012 - 17:34

Radosnych Świąt życzę

Gerri

Widzę po tym co piszesz na forum, że jesteś ogarnięty w elektryce i tej naszej automatyce. Napisz mi co zrobić proszę w takim wypadku:

(124 2,0 benz 90 r.) Mam wlew gazu przy wlewie benzyny. Coraz trudniej uruchomić mi centralny zamek celem otwarcia wlewu paliwa lub bagażnika (kluczyk w bagażniku nie obraca się). Bagażnika to już staram się nie używać ale wlew gazu jest ciągle potrzebny.

Normalnie do jazdy otwieram auto kluczykiem od strony kierowcy ale wtedy C.Z. nie działa ( nie ma pilota bezprzewodowego).

C.Z. działa przez drzwi pasażera ale jest to coraz trudniejsze do uzyskania.

Po otwarciu drzwi pasażera klamką wewnętrzną (wkładka na kluczyk od pasażera nie działa) CZ. nie działa. Przy tym po otwarciu klamką wewn. guzik w drzwiach pasażera słabo się wysuwa.
.
Jeżeli chcę otworzyć wlew paliwa muszę po otwarciu drzwi pasażera od środka podważyć guzik w drzwiach nożem aby go do końca wysunąć. Kiedyś podważenie guzika do końca wystarczało do odpalenia pompki i C.Z. otwierał wszystko. Teraz aby otworzyć wlew paliwa MUSZĘ WIELOKROTNIE TRZASKAĆ DRZWIAMI PASAŻERA.

Wczoraj pracownik stacji nie wytrzymał i wrócił do budynku bo ja nie mogłem otworzyć wlewu paliwa. Ja trzaskałem jeszcze kilka minut różnymi drzwiami aż wreszcie pompka ruszyła. Wydaje mi się, że zadziałało po trzaśnięciu drzwiami prawymi ale już sam nie wiem bo trzaskałem jak durny wszystkimi drzwiami. (ludzie mieli niezły kabaret :)

Co ciekawe (oczywiście przy wyjętym kluczyku ze stacyjki):
- CENTRALNY GŁADKO ZAMYKA WSZYSTKO ( 4 drzwi, wlew i kufer) PO WCIŚNIĘCIU TEGO GUZIKA NA DRZWIACH PASAŻERA.
- Z zamykaniem C.Z. nie ma żadnego problemu tak jak przy otwieraniu. Pompka działa natychmiast po wciśnięciu tego guzika. Zamyka lekko za każdym razem bez żadnej zwłoki czy innego zająknięcia.

Użytkownik mercedes edytował ten post 25 grudnia 2012 - 17:43


#63 Offline   DanielB


  • Postów: 513
  • Na forum od: 17 kwi 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 grudnia 2012 - 18:08

Wyświetl postUżytkownik mercedes dnia 25 grudnia 2012 - 17:34 napisał

Coraz trudniej uruchomić mi centralny zamek celem otwarcia wlewu paliwa lub bagażnika (kluczyk w bagażniku nie obraca się).

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tylu ludzi woli ryzykować totalne zablokowanie bagażnika w sedanie, zamiast po prostu wymienić / naprawić zamek bagażnika. :hmm:

Odnośnie Twojego problemu z aktywacją pompki - niewysuwanie się guzika do końca w prawych drzwiach to kwestia mechaniczna. Masz pewnie źle złożone cięgno. Musisz zdjąć tapicerkę drzwi i obejrzeć. Co do lewych drzwi, to pewnie brak połączenia elektrycznego. To samo - zdjąć tapicerkę, sprawdzić.

Tymczasowo radzę otworzyć bagażnik, zajrzeć pod tapicerkę z prawej strony i wyciągnąć siłownik wlewu ze swojego mocowania, nie będziesz musiał kombinować na stacji do czasu rozwiązania problemu. Tylko delikatnie, bo ten siłownik ma taki durny zaczep że jak się go nigdy wcześniej nie wyciągało to nie wiadomo do końca jak go podejść. No i oczywiście nie odpinać go od przewodów, tylko niech sobie leży luzem.

#64 Offline   jan0s


  • Postów: 37
  • Na forum od: 04 gru 2012
  • Miejscowość: Bstok
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 grudnia 2012 - 19:49

Cytat

awsze mnie zastanawia, dlaczego tylu ludzi woli ryzykować totalne zablokowanie bagażnika w sedanie, zamiast po prostu wymienić / naprawić zamek bagażnika.
Mi za same wkładki do drzwi bocznych zaśpiewali po 500zł / szt nie wiem po ile chodzą do bagażnika, mniemam, że podobnie. Może właśnie dla tego ;)

#65 Offline   DanielB


  • Postów: 513
  • Na forum od: 17 kwi 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 grudnia 2012 - 19:58

To chyba w ASO próbowałeś. :E Jeśli chodzi o w pełni sprawne używki, to 500zł nie jest wart nawet cały komplet drzwi + bagażnik + schowek + stacyjka (swoją drogą, używana wkładka stacyjki - kiepski pomysł).

#66 Offline   jan0s


  • Postów: 37
  • Na forum od: 04 gru 2012
  • Miejscowość: Bstok
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 grudnia 2012 - 20:22

Wyświetl postUżytkownik DanielB dnia 25 grudnia 2012 - 19:58 napisał

To chyba w ASO próbowałeś. :E Jeśli chodzi o w pełni sprawne używki, to 500zł nie jest wart nawet cały komplet drzwi + bagażnik + schowek + stacyjka (swoją drogą, używana wkładka stacyjki - kiepski pomysł).

Proszę o info gdzie dostać używane wkładki ? Nie widziałem tego nigdzie w sieci

#67 Offline   Gerri


  • Postów: 2 649
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 25 grudnia 2012 - 20:24

Wyświetl postUżytkownik mercedes dnia 25 grudnia 2012 - 17:34 napisał

Normalnie do jazdy otwieram auto kluczykiem od strony kierowcy ale wtedy C.Z. nie działa ( nie ma pilota bezprzewodowego).

C.Z. działa przez drzwi pasażera ale jest to coraz trudniejsze do uzyskania.
Jeżeli to jest usterka elektryczna pompki, to wcześniej w tym temacie było opisane, jak obrócić okrągłą wtyczkę podającą sygnał z siłowników - trzeba zrobić brzeszczotem dodatkowe nacięcie na wtyczce żeby umożliwić założenie jej w innym położeniu niż przewidziane fabrycznie. A tak w ogóle to widzę, że niezły bałagan tam macie Kolego w tym aucie z centralnym. Zacząć trzeba od sprawdzenia, czy wszystkie siłowniki podają sygnały otwierania i zamykania do pompki, czy pompka je odbiera i reaguje, jak pompka długo działa przy otwieraniu/zamykaniu, czy pod tylnym dywanikiem nie ma wody, oczywiście ponaprawiać wkładki zamków - co jeszcze byś sobie życzył tak całkiem na początek?

Wyświetl postUżytkownik jan0s dnia 25 grudnia 2012 - 20:22 napisał

Proszę o info gdzie dostać używane wkładki ? Nie widziałem tego nigdzie w sieci
Poluj na allegro. Jest tego coraz mniej i kompletu z jednym kluczykiem raczej nie dostaniesz, ale pojedyncze wkładki już tak.

Użytkownik Gerri edytował ten post 25 grudnia 2012 - 20:31


#68 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 26 grudnia 2012 - 22:58

Ja to bym chętnie taki komplet nowy znalazł, choćby na zapas ;)

#69 Offline   dibo85


  • Postów: 49
  • Na forum od: 04 lip 2011
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2012 - 19:57

Witam
Mam zimową porą problem z centr. zamkiem mianowicie wystarczy że temp spadnie do zera lub na minus i zamki świrują .
Po naciśnięciu przycisku wszystkie zamki otwierają się i natychmiast zamykają spowrotem - jednym słowem muszę szybo złapać za klamke *najłatwiej z tyłu auta* - i otowrzyć a następnie od środka otwierać wszystkie drzwi a czasem i od środka ciężko ruszyć klamke. Dodatkową ciekawostką jest to że mam objaw zamykających rygli po odpaleniu auta jednak one nie zamykają zamków.
Centr. jest z alarmem ale objaw taki jest tylko zimową porą i temperaturą. Trochę to uporczywe a i można sobie zamknąć kluczyki w środku. Jakieś sugestie ???

#70 Offline   Gerri


  • Postów: 2 649
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 27 grudnia 2012 - 20:52

Wyświetl postUżytkownik dibo85 dnia 27 grudnia 2012 - 19:57 napisał

Jakieś sugestie ???
Nie ma żadnych uniwersalnych i genialnych sugestii. Trzeba po kolei odłączać urządzenia które wysterowują centralny zamek. Czyli siownik drzwi kierowcy, drzwi pasażera, klapy bagażnika oraz sterownik dołożonego alarmu. Odłączanie proponuję zacząć od wtyczki elektrycznej na siłowniku klapy bagażnika.

Wyświetl postUżytkownik dibo85 dnia 27 grudnia 2012 - 19:57 napisał

mam objaw zamykających rygli po odpaleniu auta jednak one nie zamykają zamków.
Oooo! Bardzo ciekawe i interesujące!
Chociaż prawdę mówiąc to nie rozumiem...








Podobne tematy Zwiń