Skocz do zawartości




[S124] inutile 250TD 1991


106 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 30 sierpnia 2017 - 19:05

* ...i styka

:E



#12 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 sierpnia 2017 - 22:00

Dołączona grafika Dołączona grafika

Kolega chciał sprawdzić jak chodzi OM602 a ja chciałem znów poczuć stanowczość mocy w m70b50.
Zdjęcia marne bo marny aparat i marna pora dnia. Z sesji też wyszły nici, bo nie dość, że auto brudne, to za duże szumy (nie, nie w silniku, ani w główce :D w aparacie proszę Państwa).
Dziś miał być Tectyl w progach i czyszczenie Brunoxa, ale zabrakło dnia. Była za to walka z radiem i klimatronikiem w E32.
Wiecie co, niby 7er klasa wyżej, a wykończenie wnętrza jak w jakimś Citroenie z lat 90. Trzeszczy, chrupie, skrzypi, co chwila coś odpada...

Wyświetl postUżytkownik T34 dnia 30 sierpnia 2017 - 15:24 napisał

Jeżeli to nie problem to poproszę o film z pracy silnika, kilka przegazówek, jestem ciekaw jak mruczy ten dieselek gdy jest jeszcze w wieku niemowlęcym
https://www.youtube....h?v=NzuZCa8i0rQ
Następnym razem nagram bez radia i bez swojego gadania ;)
Silnik też machnę jak chodzi, ale bez rewelacji, któraś szklanka się kończy.
Chociaż - mój mechanik i parę osób mówiło, że chodzi bardzo miękko. Może coś w tym jest.

Wyświetl postUżytkownik carl00s dnia 30 sierpnia 2017 - 17:49 napisał

E tam, to nie tak, ze brak mi wiary, tylko zachowuje daleko posunieta ostroznosc w hurraoptymizmie wynikajaca ze spaczenia i skrzywien nabytych na rynku aut uzywanych.

Ponadto - nie mam problemow z przebiegiem czy stanem wnetrza. Mam tylko problem z realna wycena wehikulu, ktory w mojej opinii kosztujac juz 5 cyfrowa kwote powinien byc igla. Igla i koniec piesni, bo kiepsko wyposazony sredni diesel wyprodukowany w pierdylionie sztuk zadnym ewenementem uzasadniajacym cene nie jest i nie bedzie.
Tymczasem okazuje sie, ze tu rdzawka, tam nadzerka, tu szpachlowka... a mialbyc dziewiczy stan niedlubany.
Tylko to.
Ale - co juz Ci mowilem - to nie musi nas stawiac w pozycji opozycji. Ot, moja ocena rzeczywistosci. "Lets agree to disagree", odmienne zdania nie czynia nas wrogami .
On nie jest w 100% dziewiczy. To samochód a nie kobieta. Do tego 25-letni. W okolicy wlewu jest podwójny lakier o średnicy ~5 cm, trochę szpachelki wylazło spod kierunkowskazu i póki co tyle. Auto było mierzone miernikami wzdłuż i wszerz. Rdzy również jest zadziwiająco mało, nie tylko z zewnątrz, zrywałem już całą wykładzinę, listwy, maskownice, plastiki - poza drobnicą nic poważnego. Nie uważam, że przepłaciłem, w Niemczech za dobre 124 trzeba zapłacić, nawet gołe.

Ja Ciebie rozumiem bo ciężko uwierzyć jakiemukolwiek sprzedawcy w słodkie słowa o fantastyczności auta. Po prostu handlarz był w miarę pewny (Aero kupił od niego 300D), auto przez telefon opisane bez ogródek - co jest do roboty a co jest ok, więc zaryzykowałem. Auta nikt nie chciał, bo to zwykłe gołe kombi. Po co przepłacać, skoro za tę samą cenę można mieć trzysetę na wypasie, albo M104 z LPG... Amator zawsze będzie wolał bramkę nr 2. Ale amator nie weźmie auta na windę, nie przeleci miernikiem, nie będzie wiedział gdzie spojrzeć, gdzie wsadzić łapy i gdzie wsadzić lagę.

Dodatkowo handlarz napisał w opisie "Proszę się nie spodziewać idealnego Mercedesa za xxx PLN". Nie chcę uczyć ojca dzieci robić, ale to nie ułatwia sprzedaży.

I dobrze, że ludzie tak kupują auta, bo tak oto trafiłem dobry egzemplarz od jednego z nielicznych uczciwych handlarzy. Biedny - tak, ale gwarantujący święty spokój i bezstresową eksploatację. Można sobie wejść na ich fb (komfort-trans) i zobaczyć jakie auta mają w ofercie, np. 300D z kremowym welurem z przebiegiem ~100 tys. km. Kopara na podłodze i kupa w majtach.

Wrzucę tu też zdjęcia książki serwisowej, żeby Carl00s na zawał zszedł :D
Lowe Carl00s :*

Użytkownik inutile edytował ten post 30 sierpnia 2017 - 22:29


#13 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 sierpnia 2017 - 22:22

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#14 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 września 2017 - 00:26

Zdjęć MB 190E wersji USA na sprzedaż nie zdążyłem zrobić. Zdążyłem zetrzeć kurz z deski i wymienić przednią wycieraczkę.
Auto zeszło w tempie ekspresowym.
Dobranoc!
edit: dwóch ziomków wsiadło do mojego 250D i go odpaliło. Jeden myślał, że to benzyna, drugi łapał się za głowę, że diesel może tak cicho chodzić.

Użytkownik inutile edytował ten post 10 września 2017 - 00:33


#15 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 10 września 2017 - 08:13

Znam to zaskoczenie. Ja raz wsiadłem do swojego, odpaliłem i łapałem się za głowę że odpalił :E A to benzyna!

#16 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 grudnia 2017 - 21:32

Co wiara myśli o chromowaniu felg? Warto to machnąć?
Miałem pomysł na pomalowanie a'la monoblocków na czarno, ale popłynęły do Mauretanii razem ze 190-tką kolegi, zostały mi Gullideckle 15-stki... i zastanawiam się co z nimi zrobić. Pomalowanie na czarno da raczej średni efekt.

Ostatnio zastosowałem quick detailera na lakier, taki wosk w atomizerze firmy 3M, nakładany zaraz po umyciu i wytarciu auta. Efekt jest piorunujący. Wygląda znów jak wtedy gdy go kupowałem. Polecam. Miałem problem z brudem mocno zintegrowanym z lakierem, który schodził dopiero pod szczotą/gąbką. Teraz widać jak zostają krople wody na lakierze, preparat je wypiera. Oprócz 3M polecany jest także Sonax.

Auto trafia w styczniu na kosmetykę blacharską. Jesli ktoś ma dosyć szukania blacharzy albo się boi, że trafi na rzeźbiarza - priv, dam namiar na takiego, który zna się na robocie. Okolice Wawy/Mińska Maz.

Użytkownik inutile edytował ten post 29 grudnia 2017 - 21:37


#17 Offline   carl00s


  • Postów: 2 003
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 grudnia 2017 - 00:32

Chromowanie? Znaczy - jesli to bedzie proces galwaniczny - wydasz rownowartosc w204. Chrom z puszki - no bez jaj... cokolwiek innego?
Umyj.
I nie zartuje. Odtlusc, odsmol, usun zelaziaki. Potem naloz wosk / karbon.
Po co cokolwkek wiecej?

#18 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 30 grudnia 2017 - 01:21

W proszek je, srebrny półmat i gotowe.

#19 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 30 grudnia 2017 - 09:05

Wyświetl postUżytkownik inutile dnia 29 grudnia 2017 - 21:32 napisał

zostały mi Gullideckle 15-stki.
Nie wiesz co z nimi zrobić to daj je mi.... ;)

Wyświetl postUżytkownik inutile dnia 29 grudnia 2017 - 21:32 napisał

widać jak zostają krople wody na lakierze, preparat je wypiera

Większość wosków i QD daje taki efekt bo o to właśnie chodzi.
Ja mam QD firmy Shiny Garage, 500ml za jakieś 30 kilka zł. Efekty za...je..biste, a lakier pachnie potem czarną porzeczką przez 2 dni :D

Użytkownik AiM edytował ten post 30 grudnia 2017 - 09:10


#20 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 grudnia 2017 - 02:49

"Chrom" w szpraju faktycznie wieje sandałem. Felgi wlecą na czyszczenie i polerkę.

W ogóle pojawił się pomysł sprzedania go i zakupu czegoś, z czym jeszcze nie obcowałem, np. E34 w kombiaczu.
Ale przez ostatni czas przewinęło się mnóstwo aut... tzn. nie ja je miałem, ale byłem blisko właścicieli, którzy walczyli z tymi autami. Zrozumiałem, że szukam kwadratowych jaj. Naprawdę ciężko o bezawaryjne, niewkurzające auto.
Inny baleron? Przeglądam raz na 3-4 dni wszystkie portale aukcyjne albo nie ma takiej konfiguracji, jakiej bym sobie życzył (OM603 kombi z klimą i ciekawym wnętrzem), a jak już coś się łapie, to jest to na ogół zgruzowany zajazd.

Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i zapomina z jakim gunwem zmagał się kiedyś.
Dlatego, póki co, na horyzoncie nie ma żadnego godnego następcy poczciwej trumny.








Podobne tematy Zwiń