Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] ASD - błąd, kod 8


103 odpowiedzi w tym temacie

#101 Offline   jackjan73


  • Postów: 9
  • Na forum od: 12 mar 2020
  • Miejscowość: Bolesławiec
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 października 2020 - 21:11

Wyświetl postUżytkownik juhar94 dnia 27 lutego 2012 - 10:12 napisał

"Zarówno ABS, jak i ASD posługują się trzema, tymi samymi czujnikami: dwa z przodu, jeden, na wale napędowym z tyłu. Opcja działania ABS jest przeważnie ogólnie znana, skupię się na ASD. Pierwszym warunkiem zadziałania układu jest brak sygnału z hamulca, czyli z wyłącznika nad pedałem, układ wtedy wie, że auto nie hamuje, ew. rusza. Drugi warunek to odczytany z czujników poślizg kół tylnych względem kół przednich, przykładowo przednie koła stoją, np. zaspa lub lód , któreś z tylnych się kręci, lub obydwa, układ nie wie które, bo czyta sygnał z wału napędowego, ale dla zadziałania układu nie jest to istotne. Istotne jest to, że w tym momencie działają na układ napędowy wyłącznie siły pochodzące od silnika, bo brak jest sygnału hamowania, czyli nie ma sił pochodzących od hamulca. Jeżeli tylko prędkość obrotowa kół będzie odczytana w zakresie 2-38 km/h zostanie załączona blokada tylnego mostu całkowita, trzeba dodać że tylny most ASD bez sygnału blokady pracuje cały czas z blokadą na poziomie 35 procent, czyli z blokadą częściową, dopiero sygnał uaktywnia blokadę pełną. blokada zostanie załączona w tym zakresie prędkości, jeżeli różnica średniej prędkości kół przednich w porównaniu do tylnych będzie większa niż 2 km/h. W zakresie 38-100 km/h przy różnicy prędkości 2km/h blokada nie zadziała, zostanie natomiast zaświecony trójkąt ostrzegawczy, przy prędkości pow. 100 km/h różnica prędkości zostaje zmieniona z 2 km/h na 2procenty z prędkości rzeczywistej, co oczywiście powoduje jedynie komunikat w postaci trójkąta na tablicy wskaźników"


Znalazłem tylko to co świadczy o tym , że tylne koła kręcą się szybciej od przednich i dlatego kontrolka zapala się. Nawet bez tego teksu potrafiłem to stwierdzić. Lecz to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Jeszcze raz proszę o sugestie tej usterki gdyż nie ma na tym forum takiego samego problemu.
U mnie przy świecącym STOPie (wciśnięty pedał hamulca) nie pokazuje błędu.
Jak puszczę hamulec to wyrzuca błąd. Czujnik wymieniony na nowy i to samo. Ktoś ma pomysła czemu tak?



#102 Offline   andrzejon26


  • Postów: 19
  • Na forum od: 08 mar 2019
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W124 E200 kombi 1995/1996
  • Trzeci Mercedes:Mercedes W124 E220 coupe 1994

Napisano 06 stycznia 2024 - 13:01

Wyświetl postUżytkownik juhar94 dnia 29 lutego 2012 - 13:59 napisał

Z dawcy(124.052) wziąłem komplet skrzynie+most instalacje elektryczną i sterowniki. W ASO dowiedziałem się że mogą sprawdzić tylko według nadwozia dawcy jaka skrzynia i most do tego przychodzi. Podali nr. mostu 1243508514 i przełożenie 3.69. Teraz w następnym ASO próbuję się dowiedzieć czy sprawdzą po numerze skrzyni jaki ma być most.Gdy tylko dostanę tą informację to napisze.
Cześć
Minęło już kilka lat od Twojego ostatniego postu i nie dałeś znać czy Twoja usterka jest naprawiona - nie liczy się naprawa usterki pt. sprzedałem samochód :)
Posiadam E280 z 1 994 r i mam ten sam problem, możesz się podzielić informacją w jaki sposób naprawiłeś swoją awarię? Przełożenie mostu mam prawidłowe czyli 1:3,69, pierścienie i czujniki ABS-u wyczyszczone, olej w moście wymieniony bo był już bardzo przepracowany i myślałem, że może pomoże, niestety po przekroczeniu tych magicznych 105 KM/h zapala się trójkąt od ASD.

#103 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 07 stycznia 2024 - 19:12

Opony masz jednakowe z przodu i z tyłu?

#104 Offline   andrzejon26


  • Postów: 19
  • Na forum od: 08 mar 2019
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W124 E200 kombi 1995/1996
  • Trzeci Mercedes:Mercedes W124 E220 coupe 1994

Napisano 07 stycznia 2024 - 19:31

Wyświetl postUżytkownik Gerri dnia 27 listopada 2023 - 13:06 napisał

Opony rozmiarowo takie same?

Wyświetl postUżytkownik Gerri dnia 07 stycznia 2024 - 19:12 napisał

Opony masz jednakowe z przodu i z tyłu?
Jeżeli to do mnie to tak, już sprawdzałem wszystkie opony takie same 225x45x17" z podobnym stanem bieżnika.
Podpowiedziałeś mi już o tym tutaj: ABS/ASD/KONTROLA TRAKCJI, post nr 14
Dzięki








Podobne tematy Zwiń