Skocz do zawartości




Była karetka, jest dostawczak. Co o tym myślicie??


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   SPHINX


  • Postów: 13
  • Na forum od: 22 wrz 2008
  • Miejscowość: Płońsk

Napisano 16 listopada 2008 - 22:44

Witam wszystkich merco-maniaków. Mam do Was pytanie, mianowicie co sądzicie o takim cudeńku: http://otomoto.pl/me...te-T715367.html . Posiadam firmę przewożącą ładunki (około 1200 kg) i rozważam zakup takiego "dostawczaka" ;-) Co o tym sądzicie, czy to w miarę solidna konstrukcja, wytrzyma eksploatacje z takim obciążeniem i czy spełni swoje zadanie?? druga rzecz jaka mnie bardzo ciekawi to spalanie tej Gwiazdki, jak sądzicie ile będzie mógł spalić z załadunkiem?? Dodatkową ważną informacją jest to, że obciążenie choć niezaprzeczalnie dość wysilone będzie musiało dowieść towar nie dalej niż w promieniu 10 km max. Za wszelką pomoc z góry dziękuje.



#2 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 16 listopada 2008 - 23:20

Co do "rzeczywistej" ładowności, to najlepiej jakby sie ludzie z kombi wypowiedzieli - i ten silnik.. Ja bym tam bardziej widział 2.5D lub 3.0D (ze wskazaniem na ten drugi), chociaż 2.3E też pociągnie, z tym że spali też przy okazji trochę, a i te przeładowywanie może mu nie posłużyć :roll:

#3 Offline   BOX47


  • Postów: 215
  • Na forum od: 26 maj 2008
  • Miejscowość: Worms, Nadrenia-Palatynat.
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 listopada 2008 - 23:45

właśnie jako właściciel kombi powiem że do tego celu najlepiej bym widział 3L w dieslu i to wolnossący, po drugie ile masz zamiar i jak długo pakować nawet 1.2k/kg w towarach
ps. co ty takiego masz zamiar wozić że tyle ma ważyć
tu proponuję już poczciwą "kaczkę" lub LT "kwadrata" jak nie wypuszczasz się daleko
z linka auto to profanacja i podejrzewam że jak jest sprowadzone to poczekać kiedy jak zmienią się przepisy policja ci go zezłomuje dlatego że żadne auta czy to po karetce czy karawany pogrzebowe nie mogą zmienić swojego przeznaczenia, jak do tego dojdzie to maja wylądować na złomie
nawet gdyby auto kosztowało tyle co na złomie to odradzam ze swojej strony

#4 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 17 listopada 2008 - 02:18

BOX47 napisał:

poczekać kiedy jak zmienią się przepisy policja ci go zezłomuje
Prawo nie działa wstecz - jeżeli auto zostanie przekwalifikowane, to można właścicielowi naskoczyć :-P

BOX47 napisał:

żadne auta czy to po karetce czy karawany pogrzebowe nie mogą zmienić swojego przeznaczenia
Nawiasem mówiąc nie bardzo wiem o co chodzi z tym :roll: Chyba jakieś osobiste przekonanie bo ja widziałem sporo byłych karatek (ale nie karawanów) poprzerabianych (mniej lub bardziej) - np. niebieskie koguty na pomarańczowe i wtedy takie coś jeździ jako np. pogotowie techniczne.

P.S.
Niekiedy pewne samochody wychodziły w wersjach specjalnych tylko jako karetki, np. austriackie ambulanse VW T4 to jedyny model T4 w którym występował silnik 2.5TDI 150KM w połączeniu z napędem Syncro (4x4).
A 124 po karetce to w sumie też taki a'la Polonez Truck ( :) ) i myślę że niejeden właściciel/kierowca Trucka by się z chęcią przesiadł do :ok: :mrgreen:

#5 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 17 listopada 2008 - 07:19

SPHINX napisał:

i rozważam zakup takiego "dostawczaka"

Jestem na nie. Ze względu na przeszłość auta, wiadomo jak karetki są eksploatowane, po drugie jest brzydkie, a po trzecie pewnie kilka (- naście, -dziesiąt, -set) osób zeszło w tym aucie :mrgreen: ....

#6 Offline   legion99


  • Postów: 44
  • Na forum od: 14 sie 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 17 listopada 2008 - 13:49

odwieczny dylemat z wozami po: karetce, taksówce itp. Z jednej strony ciągła eksploatacja, z drugiej jednak ponadprzeciętna dbałość o narzędzie pracy, jakim wówczas jest takie auto...
ja osobiście bym się raczej nie skusił... 300 tys. na szafie- trzeba być chyba niespełna rozumu aby uwierzyć... jakoś dziwacznie ten samochód wygląda, poza tym jeśli ma 830 kg ładowności w dowodzie rej. to raczej Niemcy nie mieli na myśli dwa razy więcej... a jak Ci Nivo pyknie to za naprawę zapłacisz prawie tyle co za samo auto...

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 17 listopada 2008 - 15:01

Rob napisał:

a po trzecie pewnie kilka (- naście, -dziesiąt, -set) osób zeszło w tym aucie :ok: ....

Rob, to mi raczej wyglada na karetke transportowa, czyli taka ktora przewozi sie chorych w stabilnym stanie miedzy szpitalami u na to sa wlasnie takie polonezy traki. W takich karetkach to raczej ludzie nie zchodza w przeciwienstwie do "erek" http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/icon_wink.gif

#8 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 17 listopada 2008 - 18:47

Radhezz napisał:

Prawo nie działa wstecz - jeżeli auto zostanie przekwalifikowane, to można właścicielowi naskoczyć :-P
Matury z matematyki też miałem nie pisać bo prawo nie działa wstecz a tu wychodzi że będę pisał :ok:
Kaczka będzie lepsza tak na moje oko za 3500 to nie kupisz zwykłej 124 chyba że po dachowaniu, cena jest bardzo podejrzana http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/hmm.gif

#9 Offline   helixwroclaw2005


  • Postów: 1 161
  • Na forum od: 19 wrz 2008
  • Miejscowość: Wrocław Krzyki jeszcze
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 17 listopada 2008 - 19:41

SPHINX
O cenie już koledzy napisali. Coś z nią nie tak. Zdemontowana instalacja gazowa albo nigdy nie założona?
Jeżeli masz zamiar wozić jakąś spożywkę (nawet jabłka w skrzynkach) to od razu leżysz. Sanepid nie odbierze Ci tej paki.
Jak nie masz dodatkowej kasy to za 5tys. kupisz Lublinka z 95/96r z porządną paką (izotermę) a jak coś padnie to za parę złotych kupisz części. Na eksploatację wydasz mniej. Ponadto piszesz, że masz firmę przewozową. Chcesz wozić osobówką 1,2t.? Nie wiem co chciałbyś wozić ale palety bloczków albo cegły nie przewieziesz.
Zakup tego MB odradzam ale jak zdecydujesz o kupnie to pochwal się za jakiś czas.
Powodzenia

#10 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 17 listopada 2008 - 20:25

helixwroclaw2005 napisał:

(nawet jabłka w skrzynkach)
helixwroclaw2005, ty też sadownik?? Mały OFF :mlot:
Zobacz jakie kaczki kupisz za tą cenę:
http://moto.allegro.pl/item480690498_me ... aczka.html
http://moto.allegro.pl/item477531461_me ... dobry.html








Podobne tematy Zwiń