Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Zamki - wymiana wkładek


27 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 marca 2009 - 14:29

super! panowie wiedziałem,że można na was liczyć WIELKIE DZIĘKI :hooray:



#12 Offline   malypr6


  • Postów: 20
  • Na forum od: 29 mar 2009
  • Miejscowość: Kościerzyna

Napisano 09 kwietnia 2009 - 22:24

Witam ja dzisiaj tez zrobilem przekladke z prrawej wkladki na lewa. Nie powiem ze bylo latwo bo lewa wkladka miala zerwana sprezyne i ie szlo jej wyciagnac. tak dla podsumowania to 1,5h zabawy i jestem zadowolony:) :E dzieki za tak dokladny opis

#13 Offline   asree


  • Postów: 51
  • Na forum od: 29 mar 2008
  • Miejscowość: Sosnowiec

Napisano 20 kwietnia 2009 - 15:19

Żeby wyjąć wkładkę trzeba ją obrucić o 90stopni. A jak wyjąć wkładkę jesli nie ma się oryginalnego kluczyka ? Nie da się obrócić ani troche. Kombinuje już z godzinę i niemoge wyjąć :zeby: Chyba że wkładki są tak zastane, że kompletnie się zblokowały ?

#14 Offline   Maniak124


  • Postów: 198
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj

Napisano 29 kwietnia 2009 - 09:08

Zamki nie chodziły u mnie już dłuższy czas miałem założoną instalację na pilota ale po rozładowaniu aku i kodowaniu kluczyka, pomyślałem że musze wymienić zamki bo praktycznie nie mam żadnej możliwości otwierania i zamykania, szkoda szyby bić wrazie gdyby aku padł.
Dwa dni temu wymieniałem zamki w swoim MB. Kupiłem dwie wkładki przednie + zamek bagażnika do tego dwa klucze za niecałe 300zł (części z 94 roku). Z tylnym zamkiem nie było problemu, ale te drzwiowe :D kluczyk stary nie dał się przekręćić nawet o 10 stopni lipa, Rozebrałem tapicerkę drzwi jest tam taki plastik z wypustkiem na który założone jest takie ucho metalowe które otwiera/zamyka zamki. Zdejmujemy tą blaszkę i w tym momencie plastik jest luźny możemy zamiast wkładki obrócić plasticzek i wyjąć wkładkę.
Po wyjęciu okazało się że zamek wcale nie jest taki sam, u mnie był zakładany czujnik do aktywowania/deaktywowania alarmu i modułu komfortu (domykanie szyberdachu). no i cóż robić :D założyłem takie, w razie czego zamknięcie z bagażnika będzie uaktywniać alarm. Dodatkowo nieco różniła się końcówka (taka z łopatką) ale ta przeróbka akurat nie była trudna, wybijamy bolec z jednego i z drugiego i zamieniamy.
Wkładkę pasażera potraktowałem wiertłem, był już wieczór nie chciałem drzeć drugiego boczka
Teraz wszystkie zameczki chodza elegancko :( oprócz tego mam jeszcze pilota.

#15 Offline   Master


  • Postów: 9
  • Na forum od: 21 lip 2009
  • Miejscowość: Janikowo

Napisano 27 sierpnia 2009 - 16:45

Panowie a jak zdemontować tylną klamkę?

#16 Online   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 27 sierpnia 2009 - 19:04

Maniak124 napisał:

Zdejmujemy tą blaszkę i w tym momencie plastik jest luźny możemy zamiast wkładki obrócić plasticzek i wyjąć wkładkę.

Wystarczy poluzować cały zamek i lekko go obrócić. Tapicerkę jednak i w tym przypadku trzeba zrzucić.

Maniak124 napisał:

u mnie był zakładany czujnik do aktywowania/deaktywowania alarmu

Niczym się nie martw - TEN ALARM JEST NIC NIE WARTY... :ok:

Maniak124 napisał:

i modułu komfortu (domykanie szyberdachu)

Akurat ten wyłącznik jest w zamku. Ten we wkładce jest tylko do fabrycznego alarmu.

Maniak124 napisał:

Dodatkowo nieco różniła się końcówka (taka z łopatką)

Akurat te końcówki są całkowicie zamienne.

#17 Offline   MaaL


  • Postów: 12
  • Na forum od: 14 paź 2009
  • Miejscowość: Zabrze

Napisano 19 października 2009 - 07:42

Panowie a jest na forum magik który powie jak poskładać zamek bagażnika może jakieś fotki ?? :?: Tydzień temu rozbierałem to w wielkim pośpiechu a teraz przy składaniu nie wiem w które mejsca włożyć 2 elementy :D :ok: :ok:

#18 Offline   MaaL


  • Postów: 12
  • Na forum od: 14 paź 2009
  • Miejscowość: Zabrze

Napisano 20 października 2009 - 07:23

Juz sobie poradziłem posiedziałem chwile na spokojnie i poskładane :pig:

#19 Offline   slawquu


  • Postów: 182
  • Na forum od: 27 paź 2007
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D 90r. OM 602
  • Trzeci Mercedes:W124 200D 87r. OM601

Napisano 04 lutego 2011 - 11:48

Odświeżę temtat, z racji tego że postanowiłem zabrać się za zamek klapy bagażnika. Otóz przekopałem praktycznie wszystkie tematy dotyczące zamków ale nie znalazłem nigdzie opisu jak zdemontowac wkładke tego zamka. Dodam że kluczyk wchodzi do zamka ale ruszyc już się nie da, ale bede miał drugi zamek ktory się zacina, ale jeszcze póki co działa i to własnie jego chcialbym rozebrac i podasowac wkladke pod klucz do pozostałych zamków. Będe bardzo wdzięczny za pomoc.

#20 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 lutego 2011 - 11:59

slawquu napisał:

jak zdemontowac wkładke tego zamka
najpierw musisz wyjac caly zamek z klapy. Potem powinienes sobie juz poradzic :E








Podobne tematy Zwiń