Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Jak wyciągnąć podstawę emblematu z maski przedniej E-


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   robinson-r6


  • Postów: 103
  • Na forum od: 30 sie 2009
  • Miejscowość: mińsk mazowiecki

Napisano 15 września 2009 - 20:04

Witam!!!
Pytanie z tych banalnie prostych- jak wyjąć podstawę http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/icon_astro.gif z maski E- klasy- oczywiście tak żeby nie zniszczyć lakieru...
Liczę na szybką odpowiedź- dzięki!!!



#2 Offline   LvR


  • Postów: 20
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Zielona Góra

Napisano 16 września 2009 - 05:18

Jeżeli chodzi o samą gwiazdkę to podnosisz maskę i od spodu jest na sprężynie takie jak by zabezpieczenie, ja rozebrałem to dwoma szczypczykami, jednym naciągnąłem sprężynę a drugimi wyciągnąłem to zabezpieczenie po czym znaczek z podstawą ładnie wyszedł.

Grill i ramka do o koła niego jest na śrubkach które widać gołym okiem.

#3 Offline   robinson-r6


  • Postów: 103
  • Na forum od: 30 sie 2009
  • Miejscowość: mińsk mazowiecki

Napisano 16 września 2009 - 06:16

Chodzi mi o podstawę w E- klasie- jest montowana w masce a nie w grillu ;-)- ale dzięki za odpowiedź... Poprzedniemu właścicielowi ktoś buchnął gwiazdę i została podstawa...
A może któryś z Kolegów ma samą ;) do E- klasy na maskę???

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 16 września 2009 - 06:59

robinson-r6 napisał:

Chodzi mi o podstawę w E- klasie- jest montowana w masce a nie w grillu - ale dzięki za odpowiedź... Poprzedniemu właścicielowi ktoś buchnął gwiazdę i została podstawa...
A może któryś z Kolegów ma samą do E- klasy na maskę???

Mi też zaje*ali gwiazdę, nowa jest już w drodze i trzeba się będzie zmagać z wyciąganiem. Moim zdaniem kwestia dobrych kleszczyków i pójdzie jak z płatka ;)

Przypuszczam, że włożenie to jest pikuś.... ;)

#5 Offline   hcZybi


  • Postów: 37
  • Na forum od: 22 mar 2009
  • Miejscowość: Bytów

Napisano 16 września 2009 - 08:29

Siemanko! Demontaż jest bardzo prosty! Otwierasz maskę, o dołu jest owa sprężynka itp ale nam chodzi o główne zabezpieczenie - metalowe zabezpieczenie, jest dość duże chyba z 3 cm wysokości i trzyma emblemat na 2 "zawiasach"! Musisz to czymś mocnym złapać i przekrecić w lewo ( przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), a cały emblemat dosłownie wyskoczy z maski! Najlepiej w dwie osoby bo mi prawie wybiło szybę! ;) ... U mnie dość mocno trzymał i musiałem się troszeczkę pomęczyć. Ale czynność dość prosta do wykonania! Mam nadzieje że pomogłem! Pozdrawiam

#6 Offline   robinson-r6


  • Postów: 103
  • Na forum od: 30 sie 2009
  • Miejscowość: mińsk mazowiecki

Napisano 16 września 2009 - 14:14

Hc Zibi- dzięki- sposób skuteczny i już sprawdzony- uff- udało się bez szklarza :ok: Wystarczyło wykręcić a ja ściskałem blaszkę dwoma śrubokrętami jak "głupi gołębia" :oops:
Moja podstawa wyszła łatwo, bo :/ miała duże wzięcie na parkingu, gdzie poprzednik autko stawiał i dwa razy kupował, aż w końcu dał se luz :)...to mu tylną klapę rysnęli gwoździem :/
Dobrze, że ja na wsi mieszkam choć w bloku i auto pod oknem stoi i żadna łajza się nie czepi...
Gorzej, jak się do miasta wypuszczę- będę stał przy aucie a żona śmignie po zakupy ;-) - w końcu 5 dych za znaczek to tez pieniądz ;-)
Jeszcze raz dzięki za sposób :)

#7 Offline   gemini76


  • Postów: 42
  • Na forum od: 05 kwi 2008
  • Miejscowość: Sosnowiec

Napisano 16 września 2009 - 17:28

robinson-r6 napisał:

w końcu 5 dych za znaczek to tez pieniądz

Za oryginalny emblemat? Podaj namiar, bo ja do mojego też potrzebuje (zamiennik ma beznadziejny mechanizm i obracając to zabezpieczenie nie trafia w swoje miejsce).

#8 Offline   robinson-r6


  • Postów: 103
  • Na forum od: 30 sie 2009
  • Miejscowość: mińsk mazowiecki

Napisano 16 września 2009 - 18:56

Witaj Gemini 72 i reszta Braci!!!
Znalazłem całość na A..gro- gość twierdzi, że "znalazł na plaży w Kołobrzegu", więc sądzę, że oryginał- powiedział, że chce 45 ale w końcu zszedł na 40 zł ;-)
Odpisał mi szybko na maila, więc jak do niego zapodasz maila, to pewnie kupisz przed zakończeniem lub wpisz po prostu 45 zł- jak uważasz :hmm:
Oto adres:
http://www.allegro.p...?item=741820498
Ja na razie odpuszczam zakup- może znajdę sama gwiazdę, bo resztę i podstawę i sprężynkę mam ;-) a nie to na "ślepo" bez :D po prostu :D
Pozdrawiam gorąco!!!

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2009 19:56 ]
Sorki Gemini 76 za przekręcenie nazwy użytkownika :D !!!

#9 Offline   gemini76


  • Postów: 42
  • Na forum od: 05 kwi 2008
  • Miejscowość: Sosnowiec

Napisano 16 września 2009 - 18:58

robinson-r6 - już w niedzielę znalazłem tą aukcję i właśnie z podobnym pytaniem uderzyłem, ale do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi. wychodzi na to, że tyle osób o to samo się pyta i przestał odpowiadać bo albo nie chce mu się tego samego pisać, albo podejrzewa dochodzenie z forum i sie nie chce wychylić, jeśli to jednak nie oryginał :D

PS. Można w ogóle wymienić sam "celownik" rozbierając cały mechanizm? Wydaje mi się - że producent nie przewidział rozbierania i składania... A też brakuje tylko "celownika" bo ktoś go kiedyś urwał... a reszta została w atrapie.

#10 Offline   robinson-r6


  • Postów: 103
  • Na forum od: 30 sie 2009
  • Miejscowość: mińsk mazowiecki

Napisano 16 września 2009 - 19:43

Nie wiem więc dlaczego mi odpisał w miarę szybko i konkretnie- nie dziwię się, że nie wie czy oryginał to jest jeśli go znalazł ;-) A zdjęcie też zrobił tak, że nie widać dokładnie podstawy- wtedy może byłoby widać cechowanie- nry fabryczne w przypadku oryginału...
Co do samej wymiany znaczka- może i niemożliwe będzie- nie wiem jak mocuje się gwiazdę do sprężynki- jeśli to jest rodzaj oczka to rzeczywiście może nie załapać sprężyny, której nie bardzo idzie wypchnąć w górę nad podstawę- u mnie jest mocno zagięta więc może być problem- odgiąć, włożyć i zagiąć z powrotem sprężynkę z gwiazdą- może nie dać się :D ...
Tylko pytanie- jak wandale to kradną- wyłamują :D i na ch...j komu taki znaczek- chyba se na szyje uczepi i tnie jarzębia lub na ścianę w garażu...
Pozdrawiam!!!








Podobne tematy Zwiń