Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] ABS - pali się kontrolka



97 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 13 listopada 2007 - 12:41

oki panowie już usterka została namierzona i przy wymianie tarcz zostanie usunięta. :pub: Powiem tak "po nitce do kłębka" odnalazłem kable które dochódzą do czujników i cm po cm sprawdziłem czy nie są uszkodzone i znalazłem oryginalne łączenie na prawym amortyzatorze które straciło już swoje właściwości



#12 Offline   chris-j


  • Postów: 303
  • Na forum od: 27 wrz 2008
  • Miejscowość: Słupsk
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Ford Focus 1.8 TDCi 115hp 2002

Napisano 07 stycznia 2009 - 21:44

Ja dzisiaj miałem podobną sytuację. Zaparkowałem w śniegu. Odpaliłem auto, ruszyłem i zapaliła się kontrolka ABS, ale hamulce działały (nie wiem czy koła się blokowały, czy działał ABS, bo jechałem w kolumnie samochodów to nie chciałem kombinować). Dojechałem pod dom (około 3km drogi) zgasiłem auto i odpaliłem i kontrolka już nie świeciła.

Wyczytałem w tym temacie, że winne mogą być czujniki i nie jestem pewien czy śnieg nie był tego winny, może dostał się na ten czujnik i zrobił jakieś zwarcie i załączył kontrolkę.

karaquan napisał:

U mnie problem dodatkowo objawia się nieuzasadnionym "pukaniem" pedału hamulca w trakcie prozaicznego hamowania... mam tu na myśli np, dojeżdżanie do samochodów jadących przede mną w korku....

Też u mnie występuje takie pukanie w pedale haumulca. Co to może być?? :)

#13 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 08 stycznia 2009 - 11:42

możliwe że troche śniegu dostalo sie do wieńca czujnika i abs fisiował

a pukanie w pedał to wlasnie dzialanie absu :star:

#14 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 08 stycznia 2009 - 12:16

karaquan napisał:

U mnie problem dodatkowo objawia się nieuzasadnionym "pukaniem" pedału hamulca w trakcie prozaicznego hamowania... mam tu na myśli np, dojeżdżanie do samochodów jadących przede mną w korku....
Muszę przyznać, że przyzwyczaiłem się do tego
Skąd pewność ,że jest nieuzasadnione?Wystarczy czasem kilka dołków i nieco piasku ,aby ABS zadziałał zwłaszcza jak opony nie są najwyższych lotów(lub nie jednakowe na osiach czy nawet wybulone na obwodzie -lekka "jajowatość" doskonale mąci ABSowi w głowie na śliskich ,nierównych drogach) co nie oszukujmy się -rzadkie nie jest ;-) .Do tego nieco niuansów zawieszenia i puknie.Zimą na nierównych dojazdach do skrzyżowań to już normalka i nie trzeba hamować gwałtownie ,by to odczuć.Ktoś gdzieś kiedyś pisał ,że hamuje z takim wyczuciem ,że nigdy mu się ABS nie włącza -dla mnie to cud niemal :grin:

#15 Offline   chris-j


  • Postów: 303
  • Na forum od: 27 wrz 2008
  • Miejscowość: Słupsk
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Ford Focus 1.8 TDCi 115hp 2002

Napisano 08 stycznia 2009 - 12:20

OK dzięki za pomoc. Czyli jak nie będzie pukać to mam się martwić?

#16 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 08 stycznia 2009 - 12:37

Przy włączaniu się ABSu popierdywanie pedału hamulca to normalna rzecz.Dodatkowo towarzyszą temu różne odgłosy spod maski.Więc nie ma powodu do zmartwień.

#17 Offline   figat2


  • Postów: 19
  • Na forum od: 28 cze 2008
  • Miejscowość: Lubartów

Napisano 09 stycznia 2009 - 23:12

SzmicioW124 napisał:

Normalna sprawa jesli auto ma ABS elektryk wymazuje bład i kontrolka przestaje palic.Juz sie spodkałem z takim samym prolemem.

Mercedes 124 ma to do siebie że gdy usuniemy usterkę związaną z układem abs to sam wygasza kontrolkę więc niema takiej potrzeby by jeździć i płacić .
Czasami wystarczy zmienić bezpiecznik który znajduje się w przekaźniku za akumulatorem

#18 Offline   killer666


  • Postów: 70
  • Na forum od: 08 paź 2008
  • Miejscowość: Radom

Napisano 11 stycznia 2009 - 19:58

Witam panowie mam podobny problem mialem do wymiany przekaznik przeciwprzepieciowy bo czasem zapalalo sie abs i asd. Po wymianie na nowy zgasło mi tylko asd abs ciagle swieci. czujniki sa napewno sprawne bo inaczej asd by sie swiecilo. :mrgreen: w czym problem??

#19 Offline   seba300TD


  • Postów: 6
  • Na forum od: 21 paź 2008
  • Miejscowość: Zamość
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 stycznia 2009 - 12:50

Witam.Mam u siebie problem z abs a konkrtenie nie działa on w ogóle.Z tego co sie dowiedziałem to przyvzyna tego moga byc czujniki przy kołach albo przekaznik za akumulatorem.Sprawdziłem czujniki i wg.mnie są ok więc zabrałem sie za przekaznik i dałem go do naprawy.Po naprawie abs zaczął działac a oprócz tego również obrotomierz bo wcześniej stał w miejscu i wszystko było ok przez 2 dni i znowu to samo tzn.abs kaput i obrotomierz też.Próbowałem jeszcze zakładac sprawny przekaznik z innego auta ale za każdym razem pali bezpiecznik w tym przekazniku.Dlaczego sie tak dzieje i co na to poradzic??

#20 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 25 stycznia 2009 - 19:06

Witam
Czasem włącza mi się lampka od ABS-u ale nie zawsze, zazwyczaj przy większych prędkościach, na trasie - czytając na forum ze może być różnica bieżników, nie wiem czy chodziło o taki sam bieżnik na tej samej osi, bo takowe są zachowane, czy różnica - miedzy rozmiarami felg przód a tył, bo takowa istnieje - przód ma większy rozmiar z oponami nisko profilowymi. Płyn hamulcowy w normie. Obrotomierz rowniez u mnie nie dziala jak u kolegi w wątku wczesniejszym.








Podobne tematy Zwiń