Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Woda w bagazniku - ktoredy przecieka do srodka?


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 20 marca 2008 - 10:37

Witam forumowiczów!
Mam problem bo w wilgotne deszczowe dni woda zalewa mi bagażnik. Początkowo myślałem, że to przecieka jeden z pojemników ale płyn nie ma zapachu i raczej to jest przeciek. Tylko skąd??? Na forum nie mogę znaleźć tematu o wodzie w tym miejscu. Jeśli ktoś miał taki problem albo wie jak go rozwiązać to proszę o pomoc bo mi gwiazda zgnije :spokoj:
Poniżej zdjęcia.

Dołączona grafika Dołączona grafika


MOD:Zmieniono na miniaturki i poprawiono tytul



#2 Offline   Mor


  • Postów: 267
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 marca 2008 - 11:53

Są 2 podstawowe miejsca. Albo przeciek spod lamp - spod samych lamp albo spod kloszy. Druga opcja to przeciek uszczelki tylnej szyby, w dolnych narożnikach. Zdejmij z lamp zespolone oprawki żarówek i lej z zewnątrz wodę z węża - najlepiej w tą szparę przy uszczelce bagażnika. Wtedy woda obmywa lampy i jeśli ich uszczelnienie jest nie bardzo, to dostaje się do środka samochodu.

I jeszcze jedno. Woda nie powinna tam stać. Oznacza to, że masz zapchane odwodnienia. Zdejmij te boczki i wyczyść odwodnienia w kuferkach.

#3 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 20 marca 2008 - 14:37

Dzięki za info. Zaraz sprawdzę lampy. Jak oczyścić odwodnienia? Jest na to temat w FAQ? Znalazłem tylko na czyszczenie rynienek szyberdachu. A jaka recepta jeśli już zidentyfikuję nieszczelność?
Pozdrawiam.

#4 Offline   Mor


  • Postów: 267
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 marca 2008 - 14:51

barryzlasu napisał:

Jak oczyścić odwodnienia?
Zobaczysz je zaglądając na zalane miejsca od spodu auta, Takie śmieszne okrągłe "kołki" z 3 dziurkami w środku. Trzeba się do nich dostać od środka i wyczyścić.

barryzlasu napisał:

A jaka recepta jeśli już zidentyfikuję nieszczelność?
Trzeba uszczelnić. Co do materiałów, nie używaj silikonu, bo niekorzystnie wpływa na blachę. Można użyć pasty do uszczelniania spawów, ale ma ona jeden minus. W razie konieczności demontażu lampy pasta może odejść z lakierem... Można się zastanowić nad pastą do składania silników. Jest wytrzymała, nie twardnieje z czasem i nie powoduje korozji.

#5 Offline   SzmicioW124


  • Postów: 734
  • Na forum od: 28 paź 2007
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 20 marca 2008 - 15:04

topics18/w124-szmiciow124-23-1987r-vt3342.htm Tam maswz fotki gdzi są te kanaliki ostatnio czysciłem kanaliki bo tez miałem tam wode :hahaha: Jak bys miał problem to pisz...

#6 Offline   Maad


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lis 2007
  • Miejscowość: Koszalin

Napisano 20 marca 2008 - 16:07

jest jescze jedna opcja.U mnie przeciekało w miejscu , gdzie w nadkole jest wspawana ta blacha na ktorej jest zamocowany mechanizm od szyberdachu( od zewnętrznej strony , gdzie nie widać, dopiero palcem zlokalizowałem :hahaha:


pozdr

#7 Offline   Mor


  • Postów: 267
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 marca 2008 - 16:47

Maad, nie bardzo rozumiem. Tzn. z Twojej wypowiedzi wynika, że Ci dziura wyrdzeiwała czy co. Bo z samej blachy w środku bagażnika to trudno, żeby ciekło.

#8 Offline   Maad


  • Postów: 87
  • Na forum od: 26 lis 2007
  • Miejscowość: Koszalin

Napisano 20 marca 2008 - 17:46

Cytat

U mnie przeciekało w miejscu , gdzie w nadkole jest wspawana ta blacha

w miejscu połączenia tej blachy z nadkolem była dziurka( stojąc przodem do bagażnika , po lewej stronie )
Tylne kolo podczas jazdy po mokrym rzuca wodę na nadkole i w miejscu opisanym powyżej zaciekała mi do środka bagażnika , spływała po nadkolu i gromadziła sie w miejscu analogicznym do tego ,które przedstawił kolega na zdjęciu, tylko że z lewej strony.Jasniej nie będzie :hahaha:
pozdr

#9 Offline   Mor


  • Postów: 267
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 marca 2008 - 21:20

Maad napisał:

Jasniej nie będzie
Niech Ci będzie, choć mogłeś dać znać czy chodzi o fabryczną dzierkę (tą w którą powinien wchodzić wąż odwadniający szyber) czy dziurka powstała w wyniku samoutylizacji auta :hahaha:

#10 Offline   Ysio2


  • Postów: 7
  • Na forum od: 24 mar 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 26 marca 2008 - 16:40

Ja miałem podobny problem pół roku temu, lało mi się po tylnych lampach i po uszczelce, zdjąłem uszczelkę, wyjąłem tylne lampy, posmarowałem blachy silikonem dachowym ( ma on tą właściwość, że nigdy w 100 % nie twardnieje ), założyłem lampy i uszczelkę, 3 - krotna próba na myjni + nasza pogoda dała pozytywne rezultaty, do dziś sucho i przyjemnie :piwo:








Podobne tematy Zwiń