Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Woda w bagazniku - ktoredy przecieka do srodka?


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Bogdan 190


  • Postów: 1 091
  • Na forum od: 12 paź 2013
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Honda CB 750 Nighthawk

Napisano 16 grudnia 2014 - 18:54

Uszczelka szyby fabrycznie zakładana jest na paście...
-uszczelka zamka
-uszczelka bagażnika
-uszczelka szyby
-uszczelka rury wlewu palia ( bardzo mało ludzi to zauważa- uszczelka puchnie od paliwa i jest nieszczelna)
-uszczelki lamp
to wszystkie możliwe przecieki.....



#22 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 17 grudnia 2014 - 20:52

Wyświetl postUżytkownik melfio1 dnia 14 grudnia 2014 - 19:48 napisał

Nie ma lepszego sposobu ,jak rozebrać tapicerkę wziąść dobrą latarkę i położyć się w deszczowy dzień do bagażnika i obserwować ,u mnie też było mokro pod nogami pasarzera ,a woda leciała przez tylną szybę w rogu,,,

Co mam podgladać ?? Przecież ogledziny zrobione nie raz, i po wielu obserwacjach i jeszcze gdzies albo na naszym forum albo gdzies indziej przeczytałem, że własnie uszczelka na odcinku pionowym gdzie uszczelka schodzi w dół na wysokosci tylnich lamp zasysa wode w kanał, którym jest zamocowana na karoserię - nie wiem jak bardziej obrazowo to okrślic, ale wiadomo chyba o co biega :):). Po deszczu czy w deszczu podejrzałem i poruszajac usczelka na tylnim pasie widze, że wyciska sie woda z tego własnie kanału uszczelki którym to jest nasadzona na rant karoserji. Dlatego też myzle o doszczelnieniu na chwile obecna akryllem albo uszcelniaczem kauczukowym, a jak kaska przybedzie to może zanabyć uszczelke nowa, znalazłem niemiecka za 109 zeta. Tylko czy wlaśnie nową trzeba założyć na mastyke taka jak zakładana jest pierwotnie? Może ktoś cos w tym temacie wie, ma wiedze jakaś ??

#23 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 17 grudnia 2014 - 21:43

Cytat

uszczelka na odcinku pionowym gdzie uszczelka schodzi w dół na wysokosci tylnich lamp zasysa wode w kanał, którym jest zamocowana na karoserię -
to,że uszczelka nie jest wsadzona na ten klej ,to nie znaczy ,że cieknie ,jeżeli cieknie w okolicy tylnych lamp ,to może lecieć przez uszczelki lamp ,co do uszczelki to spokojnie możesz założyć od innego auta tyko zmierz długość.

#24 Gość_Rafał 1972_


  • Na forum od: --

Napisano 18 grudnia 2014 - 07:52

Sid na tym samym odcinku po prawej stronie woda dostawała się do bagażnika u mnie. Pytałem w ASO o taki uszczelniacz jaki był stosowany oryginalnie ale nic nie mieli. Wyciągnąłem więc uszczelkę, wyszorowałem w gorącej wodzie i wyczyściłem porządnie w środku z resztek starego uszczelniacza. Potem z czuciem gumowym młotkiem sklepałem uszczelkę tak, aby wchodziła ciaśniej na rant karoserii. Od nałożenia w czerwcu mam spokój. Woda nie wpada już do bagażnika ani po deszczu ani po myciu również myjką ciśnieniową. Jak kiedyś zauważę wodę to wyciągnę uszczelkę, wyczyszczę, sklepię i nałożę ale wtedy rant karoserii przesmaruję klejem na jaki jest montowana przednia szyba. Możesz spróbować. U mnie funkcjonuje. Pozdrawiam.

#25 Offline   Shaar


  • Postów: 31
  • Na forum od: 10 cze 2014
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Acura TL 3.2 '05

Napisano 08 maja 2015 - 13:23

Hej, podpinam się pod temat. U mnie woda leje się przez dwie dziurki pod tylną szybą... Co to jest u licha?
Dołączona grafika
To szyba jest źle osadzona? Czy to może jakieś odprowadzenie fabryczne? Normalnie leje się po całym bagażniku :(

#26 Offline   Tobbekk


  • Postów: 10
  • Na forum od: 28 sty 2015
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 11 maja 2015 - 14:40

Podpinam sie pod temat tylko w moim przypadku jest kombi i wode mam w zapasie i czuc wilgoc w schowku

#27 Offline   mariuszk90


  • Postów: 92
  • Na forum od: 17 gru 2014
  • Miejscowość: Gdynia
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 maja 2015 - 19:11

U mnie w sedanie wszystko zaczęło korodować w bagażniku po prawej stronie, kielich, nadkole itp. Mokro tam było najprawdopodobniej od anteny, sama antena na teleskopach puszczała wodę do środka, dodatkowo chyba leciało pod jej gumowym osadzeniem, w ogóle z antenami to mam przeboje, od września już 3 anteny szlag trafił.
Pozdrawiam!

#28 Offline   kryzysx


  • Postów: 21
  • Na forum od: 10 cze 2015
  • Miejscowość: Pszczyna
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 marca 2016 - 21:14

Odswieże temat. Ostatnio moja gwiazda zaliczyła kilkudniowy pozstój pod chmurką.
Zaniepokoiła mnie skraplająca się woda na tylnej szybie. Po szybkim przeszukaniu auta, wodę znalazłem pod kołem zapasowym. Macie jakieś pomysły, gdzie może być przeciek?

#29 Offline   biszkopt


  • Postów: 887
  • Na forum od: 27 wrz 2013
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:124 300 CE-24

Napisano 19 marca 2016 - 06:40

Pierwsza rzecz to zdemontuj uszczelkę i obadaj stan rantu (rynienki). Może być skorodowany, uszczelka to maskuje i nie rzuca się w oczy.

#30 Offline   Rybba


  • Postów: 742
  • Na forum od: 02 cze 2013
  • Miejscowość: Poznan
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S211 E320 CDI 2004

Napisano 26 lipca 2016 - 16:03

Mam pytanie. Woda u mnie zbiera się tylko podczas mega ulew i jest tylko w bokach bagażnika (po obu stronach). Jak wymienić te gumowe cycki co są podspodek, bo rozumiem, że to mi wode puszcza?








Podobne tematy Zwiń