Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] ASD - błąd, kod 8


103 odpowiedzi w tym temacie

#31 Offline   Martin2149


  • Postów: 98
  • Na forum od: 20 gru 2008
  • Miejscowość: Koszalin

Napisano 29 listopada 2009 - 10:56

m-lukas napisał:

Doczytałem że spadek napięcia na akumulatorze może mieszać w ABS. Czy z ASD może być tak samo??

Miałem ten sam problem w zeszłym roku,dwa razy w miesiącu kasowałem ASD gdzie przy diagnozie występował kod 8.Nabyłem nowy akumulator Centra Futura i już rok czasu nic się nie dzieje.
Bardzo możliwe że to ma coś z wspólnego razem, chyba że to czysty przypadek :ok:



#32 Offline   Czarek_88


  • Postów: 77
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Gostynin
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 grudnia 2009 - 17:03

Witam
MAm pytanko czy awaria ASD mozę doprowadzić do awarii zawieszenia bądź(nivo)
Czy te 2 układy są ze sobą połączone?
CZy jest tak że jeżeli jeden układ uległ uszkodzeniu to czy ten 2 także wtedy nie działa?
Prosze o porade
Dzięki

#33 Offline   Czarek_88


  • Postów: 77
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Gostynin
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 grudnia 2009 - 18:52

JAk już w innym temacie napisałem w moim kombi dieslu tył jest twardy i skacze jak żaba.
Koledzy z forum mi podpowiadają że do wymiany są gruszki.
Natomiast mechanik niekoniecznie się z tym zgadza a ja che się dowiedzieć czy ma rację. Zaczął od sprawdzania po kolei zawieszenia i zatrzymał się na Regulatorze ASD a dokałdniej na jego Gruszce. Diagnoza jego brzmi że ona jest uszkodzona(pęknięta mębrana ciekł z nie płyn) i jest powodem takiego zachowania auta.
I teraz nie wiem czy ona ma racje czy jeszcze do wymiany są te gruszki od Nivo.

#34 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 grudnia 2009 - 20:45

Jak tył twardy i skacze to gruszki od NIVO do wymiany. Aż tak te uklady nie są ze soba połączone zeby awaria akumulatora ciśnienia zaworu ASD powodowała utwardzenie zawieszenia.
P.S. Zmień mechanika :E

#35 Offline   jony2286


  • Postów: 29
  • Na forum od: 26 kwi 2009
  • Miejscowość: Jastarnia

Napisano 03 stycznia 2010 - 13:18

Witam :) Pytanie odnosnie kodu błedu nr8 czyli zawór lub czujnik lecz jeden fakt mnie ciekawi czy powodem zapalania sie tej kontrolki moze byc brak oleju w moscie ? bo gdy wszystko odczytam i przystapie do resetowania to jest ok ale chciałem sprawdzic podczas jazdy czy mi sie nie zapali a ze jest snieg i tylny naped to nie sposób odmówic sobie takiej przyjemnosci :jump: a obrót całej cytyłacji był bardzo ciekawy :? a mianowicie jazda normalnie jak dziadek czyli skrecanie z minimalna predkoscia i wszystko ok nic sie nie zapala ze wpadam w poslizg nic totalna przyczepnosc a gdy wdepne pedał samochód sie kreci i zabawa lecz kontrolka sie spowrotem zapala he czyli jaka diagnoza zawór jesli tak to jaki koszt , czy olej jego brak lub jego w wiekszym stopniu bark jest tego powodem ? prosze Panowie o pomoc błagam:((

#36 Offline   jony2286


  • Postów: 29
  • Na forum od: 26 kwi 2009
  • Miejscowość: Jastarnia

Napisano 03 stycznia 2010 - 13:51

witam , wiec tak asr spoko zapala sie jak koła traca przyczepnosc lecz gdy przed jazda sprawdziłem kod błedu to był nr8 i zresetowałem koputer po tym i chiałem sprawdzic czy pdodczas jazdy kontrolka sie zapali podczas spokojnej jazdy ok ale gdy traci przyczepnosc dzaiała zabawa przez chwile i ASD pali sie ponownie i trzeba powrócic do punktu wyjscia ale gdy sie kontrolka ASD pali sie to juz ASR sie nie zapala jak :star: koła straca przyczepnosc. . Wiec tak po tym jak koła straca przyczepnosc kontrolka ASD włancza sie spowrotem po tym jak była resetowana i ASR juz sie nie włancza. Czyli spokojna jazda ASd sie nie zapala na stałe i ASR działa . gdy jazda z baczkami ASD sie zapala z kod. błedu 8 i ASR nie działa. rozumie ze to zawór ? a moze przekaznik ? . przepraszam troche to tak zawinełem :P

#37 Offline   Gerri


  • Postów: 2 649
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 03 stycznia 2010 - 14:53

W TWOIM AUCIE NIE MA ASR!!! - Tak więc nie pisz, że zapala się kontrolka ASR!
Natomiast ASD ma dwie kontrolki: trójkąt nad wskazówką prędkościomierza i prostokąt z napisem ASD w dolnym pasku kontrolek. Również nie piszesz która się zapala. Niby usiłujesz coś wytłumaczyć, ale tak mieszasz - że już teraz nic nie wiadomo... :-|

#38 Offline   jony2286


  • Postów: 29
  • Na forum od: 26 kwi 2009
  • Miejscowość: Jastarnia

Napisano 03 stycznia 2010 - 15:57

wiec tak kontrolka od poslizgu to w zołtym trójkacie wykrzyknik :slinka: on sie zapala jak straca koła przyczepnosc i ASD jednoczesnie , jak koła odzyskaja przyczepnosc to wszystko gasnie lecz gdy znowu zaczne krecic baczki to ponownie sie wszystko zapala i jak koła odzyskaja przyczepnosc to juz tylko zaczyna sie palic ASD a w zółtym trójkacie wykrzyknik gasnie. ale gdy trzeci raz chce znów baczek zrobic to wykrzyknik sie nie zapala.

[ Dodano: Nie Sty 03, 2010 15:57 ]
przepraszam nie mam ASR , podczas poslizgu zapala sie trojkat i ASD jak wychodze z poslizgu wszystko Gasnie ale gdy to powtórze zabawe wszystko sie zapala ale trójkat gasnie a ASD pali sie nadal wiedz robie sprawdzanie błedu kod nr8 reset....
I znowu jak to wszystko powtrze to sie dzieje to samo co wyzej napisane

[ Dodano: Nie Sty 03, 2010 15:57 ]
przepraszam nie mam ASR , podczas poslizgu zapala sie trojkat i ASD jak wychodze z poslizgu wszystko Gasnie ale gdy to powtórze zabawe wszystko sie zapala ale trójkat gasnie a ASD pali sie nadal wiedz robie sprawdzanie błedu kod nr8 reset....
I znowu jak to wszystko powtrze to sie dzieje to samo co wyzej napisane

#39 Offline   jony2286


  • Postów: 29
  • Na forum od: 26 kwi 2009
  • Miejscowość: Jastarnia

Napisano 03 stycznia 2010 - 16:40

raczej gazem , tak gazem....

#40 Offline   jony2286


  • Postów: 29
  • Na forum od: 26 kwi 2009
  • Miejscowość: Jastarnia

Napisano 03 stycznia 2010 - 16:58

to sie dzieje przy jezdzie gdy koła straca przyczepnosc i zaczyna sie jazda bokiem a podczas normalnej spoko ale bład zawsze ten sam a jaki jest koszt przekaznika?








Podobne tematy Zwiń