Skocz do zawartości




Dyskusja na temat MB R129


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 18 lutego 2008 - 14:38

EssiRS, to w Twoim SL-u xenonow niet ?
Jakos na zdjeciach mi na niebieskawo te swieczki swiecą.... :grin:



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 18 lutego 2008 - 15:02

ksenio, nie jestem pewny, ale chyba ksenony były montowane dopiero po trzecim lifcie. Nigdzie nie udało mi się znaleźć oficjalnej informacji na ten temat.

U mnie nie ma ksenonów, są za to żarówki Philips Blue Vision jak na razie :mrgreen:

#3 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 18 lutego 2008 - 16:32

EssiRS napisał:

[b]..., ale chyba ksenony były montowane dopiero po trzecim lifcie. Nigdzie nie udało mi się znaleźć oficjalnej informacji na ten temat.

Witam, co masz na myśli pisząc "trzeci lift". ??
Mimo, że prawie w każdym roku wystepowały pewne modyfikacje, to lifting był tylko jeden - we wrześniu 1995 - i od tej pory pojawiły się ksenony. (ale też nie w standardzie)

#4 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 18 lutego 2008 - 22:02

R129, do 93roku był pierwszy. 93-95 to drugi lift i kilka drobnych zmian. Największe zmiany były po trzecim lifcie właśnie po 95 roku.

Nie muszę się pocieszać bo mi się i tak nie podobają te lampy ;-) Z ciekawości tylko szukałem ;-)

#5 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 18 lutego 2008 - 22:38

Tzn. masz pewnie na myśli drobne modyfikacje wnetrza, zmiana nazewnictwa modeli i wersji silnikowych - przełom 92/93, jednak "oficjalny" lifting był tylko jeden - wrześień 95. Zainteresowało mnie też to co pisałeś w sprawie koloru zderzaków swojego SL500 (b. ładna wersje na marginesie ;-) ). Faktem jest, że 80% albo i więcej modeli z lat 94/95 posiada zderzaki w kolorze blach, jednak nie jest to oryginalne (wg. mnie) - chyba że na zamówienie. Nie w oryginale. Poprostu wlaściciele malowali zderzaki i listwy boczne w kolor nadwozia bo lepiej to wyglądało lub też mieli "przygody"... popatrz w ogłoszeniach na najlepiej zachowane wersje z tych lat - zderzaki i listwy mają inny odcień.
Pozdr
Tomek

#6 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 19 lutego 2008 - 00:27

Niestety nie masz racji co do tych listew w kolorze nadwozia. Zanim zacząłem szukać samochodu dla siebie wiele godzin spędziłem zbierając informacje na temat tego modelu i jest dokładnie tak jak piszę. Po 95roku uznaje się trzeci lift, a w latach 93-95 był drugi.

Co do ogłoszeń w alledrogo czy innych to nie brałbym tego jako wyznacznik, tam dzieją się rzeczy nadprzyrodzone niejednokrotnie ;-)

#7 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 19 lutego 2008 - 00:52

To ciekawe, pierwszy raz sie z tym spotykam. Idąc tym tropem to czwarty lifting był w 97, a piąty we wrzesniu 98 (bo i wtedy sporo sie zmieniło...). mniejsza z tym :?: A możesz podać jakieś źródło na podstawie krórego tak twierdzisz? - w sprawie listew, zderzaków, no i tych trzech liftingów. Ja interesuje sie tylko tym modele od paru już lat i nigdy czegoś takiego nie słyszałem (chodzi mi ote 3 liftingi). Oczywiście zmiany rozmaite w różnych latach następowały, ale nie mówiło sie o tym jako :lifting". Bo co do tych listew i zderzaków w kolorze to nie przecze że na zamówienie można było tak dostać.
pozdr
ps. miałem na myśli auta z RFN, USA i Japonii (w żadnym wypadku nie z polskich ogłoszeń) ;)

#8 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 19 lutego 2008 - 10:06

Szukałem tego źródła na które się powołuje i niestety nie mogę znaleźć. Zmienione zostało oznaczenie modelu, użyto innych materiałów we wnętrzu. Są zmiany w silnikach, bo przestano produkować SL300, a w zamian tego były SL280 i SL320. Sam silnik 5.0 też się nieco zmienił. Seryjne wyposażenie też było bogatsze o kilka pozycji. Co do zderzaków w kolorze to po 93 roku seryjnie były w kolorze nadwozia, a wcześniej na zamówienie.

Nie upieram się co do oznaczeń ilości liftów, bo jednak więcej źródeł podaje ilość "serii" gdzie druga seria zaczyna się od 1996 roku. Nie mniej jednak zmian jakie zaszły w 93 roku nie można przegapić, bo było kilka znaczących. Był to typowy lift, choć może niewiele osób tak to nazywa :ok:

R129, kiedy dasz zdjęcia swojego samochodu na forum? Z opisu widzę, że masz bardzo fajny i rzadki model.

#9 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 19 lutego 2008 - 10:35

Chyba to rozwieje watpliowści :ok:

http://pl.wikipedia....cedes-Benz_R129

#10 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 19 lutego 2008 - 10:47

Borat, Wikipedia podaje taka wersje, ale tak jak mówię, przewertowałem chyba całego neta w poszukiwaniu informacji na temat SL'a. W kilku źródłach cały okres produkcji R129 był podzielony na lifty i opisane było co było za każdym razem zmieniane ;-)

Możemy przyjąć wersje z seriami, z zaznaczeniem, że R129 do 93 różnił się od tego z lat 93-95. Takim dobrym przykładem, jak oglądałem modele sprzed 93 roku, to wszystkie miały powycierane fotele kierowcy aż do gąbki, pomimo przebiegów około 150tys km, albo nawet mniej. Po 93 roku była zmiana używanych materiałów we wnętrzu i samochody z przebiegiem powyżej 200tys km nie mają wytartych tych boczków fotela ;-)

Od 96 roku był to już zupełnie inny samochód, który moim zdaniem stracił na wyglądzie niestety.








Podobne tematy Zwiń